Czy wyznać, co czuję?

Rate this post

Podoba mi się pewien chłopak, ale on zupełnie nie zwraca na mnie uwagi… Czy powinnam mu powiedzieć, co do niego czuję? Trochę się boję, że mnie wyśmieje.

Nie ma uniwersalnej metody na to, jak kogoś poznać, poderwać, jak mieć chłopaka (czy dziewczynę). Ale jest jedna podstawowa zasada: nie rób nic pochopnie! I to z wielu powodów.
Po pierwsze, musisz sobie uświadomić, czego tak naprawdę chcesz. Czy jesteś gotowa, by być z kimś na poważnie? Żeby to była przyjaźń i zaufanie, a nie tylko spotykanie się na pokaz. A może motywacją jest to, że inne koleżanki z klasy już mają chłopaka? „Inni mają, a ja nie, więc też muszę” – to złe myślenie. Odpuść sobie. Nic na siłę.
Podoba ci się ten chłopak i chcesz się z nim spotykać – OK. Zastanów się jednak, czy warto tak od razu rzucać się na głęboką wodę i wyznawać najskrytsze uczucia. Postaw się w sytuacji tej osoby – takie wyznanie może zaskoczyć, onieśmielić, może wręcz wystraszyć, bo ten ktoś nie będzie wiedział, co odpowiedzieć. Wyobraź sobie: stoisz na korytarzu i ktoś znienacka proponuje ci chodzenia, a ty zupełnie nie masz na to ochoty. Nawet jak grzecznie odpowiesz coś w stylu: „Jesteś fajną osobą, ale jeszcze nie chcę mieć chłopaka/dziewczyny” albo „Muszę się zastanowić” – to i tak rozczarujesz, a może nawet zezłościsz osobę, która zdobyła się na wyznanie. Krępująca i niefajna sytuacja, co?! Ale może też się zdarzyć inaczej: ten ktoś potraktuje twoje wyznanie jako żart i rzuci coś niezbyt miłego albo, co gorsza, nawet cię wyśmieje. Odrzucenie i wyśmianie bardzo bolą – czy naprawdę masz na to ochotę.
Zanim zdobędziesz się na wyznanie, przemyśl też, czy osoba, której chcesz wyznać swoje uczucia, jest dyskretna i godna zaufania. Nie chcesz chyba, żeby następnego dnia trąbiło o tobie pół szkoły.
Powtórzmy więc jeszcze raz: nie rób nic pochopnie! Zanim opowiesz, co czujesz, spróbuj trochę się do tej osoby zbliżyć. Przygotuj ją i siebie na wyznanie, a przede wszystkim zweryfikuj swoje uczucia. Sprawdź, czy po bliższym poznaniu nadal coś do tej osoby czujesz, czy tak ją sobie wyobrażałaś/wyobrażałeś.

Jak zrobić pierwszy krok?

• Jeśli praktycznie się nie znacie, zacznij od zwyczajnego, szczerego uśmiechu i przyjaznego „cześć”. Im mniej przy tym osób będzie, tym lepiej dla ciebie – nie ryzykujesz, że ktoś to skomentuje. Zero reakcji? Nie przejmuj się, daj mu/jej trochę czasu. Bo to najczęściej popełniany błąd – chcecie już, natychmiast i często źle się to kończy. Trzeba się troszkę postarać, poczekać, by zostać dostrzeżonym, a potem polubionym.
• Poszukaj możliwości, by się częściej spotykać (również poza szkołą) – wtedy będziesz mieć okazję lepiej poznać tę osobę.
• Znajdź temat do niezobowiązującej rozmowy i do dzieła. Tylko w ten sposób można kogoś poznać, nawiązać jakąś relację.

Uwaga, AWARIA!

Wyznałaś/wyznałeś swoje uczucia, a on/ona… zaczął/zaczęła przed tobą uciekać?! Trzeba odpuścić. Prawdopodobnie ta osoba czuje się niezręcznie. Może ma nadzieję, że ci przejdzie. Albo nie jest gotowa na związek. Tak czy siak, daj czas jej i sobie. Poczekaj i sprawdź, co czas przyniesie.

Więcej o sprawach nastolatków w każdym „VICTORZE”!

fot. Air Images/Shutterstock.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *