Poznaliśmy zwycięzców wielkiego finału „Wirtuozów V4+. Międzynarodowego talent show”. Wyłoniono 5 wybitnych młodych muzyków klasycznych z 5 krajów: Czech, Węgier, Polski, Słowacji i Serbii. 14-letni akordeonista Dawid Siwiecki z Krzywego z Podkarpacia zachwycił światowej sławy  jury. Werdykt ogłosił Maestro Placido Domingo!

Dawid Siwiecki z Polski to jeden ze zwycięzców pierwszej międzynarodowej edycji programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”.  Jest młody, wybitnie zdolny, skromny, a zarazem porywający. Zachwyca doskonałą techniką, wrażliwością i autorską interpretacją wykonywanych utworów muzycznych. Świadomie wybierał najtrudniejsze utwory, by móc zaprezentować swój  ogromny talent. Światowej sławy jury było oczarowane wysokim poziomem jego  występów w programie.

Młody wirtuoz nie tylko gra na akordeonie, ale przy tym tańczy głową, mimiką twarzy, ramionami, stopami. Jest wyjątkowo ekspresyjny, wyrazisty, a przy tym autentyczny i charakterystyczny. W wielkim Finale podkreślił te cechy sam Maestro Placido Domingo: „To, co Dawid robi z akordeonem przekracza wszelkie wyobrażenie. Jest zaskakującym odkryciem tego programu i widzę przed nim wielką karierę. Jego muzykalność jest fenomenalna”.

Co na to Dawid? „Przystąpiłem do tego konkursu, aby kupić profesjonalny akordeon, który jest kluczowy dla mojego muzycznego rozwoju. Własny instrument jest moim marzeniem. Chciałbym zostać profesjonalnym muzykiem”.  Alicja Węgorzewska, polska jurorka „Wirtuozów V4+. Międzynarodowego talent show”, wierzy, że nagroda pieniężna – 15 tysięcy euro z pewnością pozwoli Dawidowi Siwieckiemu rozwinąć artystyczne i zawodowe skrzydła.

Przypomnijmy, że do finału zakwalifikowała się dwójka wspaniałych młodych muzyków klasycznych z Polski. Zarina Zaradna z Przeźmierowa ma 9 lat i gra na harfie, a 14 letni Dawid Siwiecki z Krzywego na akordeonie.

fot. materiały prasowe

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes