Coś się czasem kończy…

– Idziesz na te urodziny?
– Ja? – Paulina spojrzała na Darię. – Nie. Nie idę.
– Masz kłopot z prezentem? – dopytywała Daria dalej. – Robimy zrzutę, możesz w to wejść.
– Iga mnie nie zaprosiła – wydusiła w końcu Paulina cała czerwona.
– Ale jak to nie zaprosiła? – Daria zamrugała ze zdumienia oczami. W końcu zaczęło do niej docierać, jaką gafę popełniła.
– Tak bywa – mruknęła Paulina, nie chcąc więcej tłumaczyć nic Darii. Co Daria by zrozumiała? Przecież nie ma pojęcia, że Iga nie jest już jej najlepszą przyjaciółką. Owszem, kiedyś była. Ale potem poznała pozostałe dziewczyny w klasie – Darię, Zosię, Natalkę. I nagle okazało się, że one są ciekawsze, że to z nimi warto się zadawać, a nie z nudną Pauliną. Przestała odpowiadać na SMS-y. Nie miała czasu spotkać się. Któregoś dnia powiedziała:
– Wiesz, Paula, ja teraz nie bardzo mam czas, muszę ogarnąć parę spraw.
Po tym do Pauliny dotarło, że ich przyjaźń się skończyła. Definitywnie. Tylko dlaczego tak trudno było jej się z tym pogodzić?!

Coś się czasem kończy…

Paulina nie mogła pogodzić się z zachowaniem Igi, bo znajomość z Igą była dla niej bardzo ważna. Przyjaźń to jedno z najważniejszych uczuć, jakich może doświadczyć człowiek. Niestety, inaczej niż w książkach, w życiu prawdziwa przyjaźń rzadko kiedy trwa do grobowej deski. Ludzie zaczynają się przyjaźnić, ale mogą też przyjaźń zakończyć.

Bez względu na to, dlaczego przyjaźń się skończyła, dobrze pamiętać o kilku sprawach…

• Wspominając przyjaciela, koncentruj się na pozytywach.
• Choć to dziwnie brzmi i pewnie teraz w to nie wierzysz, czas naprawdę leczy rany. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za kilka dni/tygodni/miesięcy poznasz równie ważną (lub ważniejszą!) dla ciebie osobę niż dotychczasowa przyjaciółka.
• Choć brzmi to brutalnie, przyjaciele czasami zawężają nasz świat. Nie chodziłeś na basen, bo przyjaciel nie cierpiał pływania? Teraz możesz to nadrobić!
• Tak naprawdę to, co teraz wydaje się końcem, może być tylko przerwą w waszej znajomości. Nie obgaduj byłej przyjaciółki – nie wiadomo, czy jeszcze raz nie powiecie o sobie „najlepsi przyjaciele” (gdy minie wystarczająco dużo czasu, by nabrać dystansu).

Więcej o sprawach nastolatków w każdym numerze „VICTORA”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *