Zachęć swojego nauczyciela do eTwinning!

Dzisiejsza szkoła nie przypomina szkoły, w której uczyli się Twoi rodzice. Twój nauczyciel pewnie korzysta na lekcji z komputera. Może masz w klasie tablicę interaktywną? Może nawet masz lekcje, na których wolno sięgać po komórki? To super! Ale są w Polsce szkoły, które idą jeszcze dalej.

Wychodzą na lekcjach… do Europy! Jak to możliwe? Przekonaj się!

 

Marta nie miała wątpliwości, że to była najciekawsza lekcja w całym roku.

– Przez chwilę czułam się, jakbym była na wakacjach! – tłumaczyła podekscytowana młodszej siostrze,Sylwii.

Sylwia nie bardzo rozumiała, co się tak naprawdę na tej lekcji działo. Bo jak to? Nauczycielka pozwoliła klasie Marty korzystać z komputera? Nawet ich do tego zachęcała?! I nie włączyła żadnego filmu przyrodniczego ani gry edukacyjnej, tylko pozwoliła im rozmawiać? Przy użyciu komunikatora?!

Tyle że mieli rozmawiać po angielsku. Z uczniami ze szkoły w Rumunii. To nie mieściło się Sylwii w głowie.

Ona też tak chciała!

 

Łukasz przez dwa ostatnie tygodnie miał popołudnia wyłączone z życia. Razem z kolegami przygotowywali grę komputerową o żabach.

– Skąd taki dziwny temat? Nauczyciel biologii tak zaproponował – śmieje się Łukasz.

Na początku też się z tego śmiali. Później się wkręcili.

Grę przygotowywali wspólnie z rówieśnikami z Turcji. To tureccy koledzy pokazali im żaby podróżujące na wołach, które zdarzają się w ich kraju.

– Nie chcieliśmy być gorsi – wyjaśnia Łukasz. – Przecież u nas też są niezwykłe płazy.

Nie poprzestali na grze. W sobotę wybrali się na zdjęciowe safari. Podglądają żaby ze stawu blisko swojej wioski. Później z zebranych zdjęć wspólnie z nauczycielem przyrody zrobią e-book i pokażą rówieśnikom z Turcji.

 

Marta i Łukasz się nie znają. Nie znają też osobiście kolegów z Rumunii i z Turcji, z którymi prowadzą projekty. Ale, podobnie jak uczniowie ze 160 tysięcy szkół w Europie, razem ze swoimi nauczycielami biorą udział w programie eTwinning.

 

Czym jest eTwinning?

eTwinning to program współpracy szkół i przedszkoli z całej Europy. Współpraca w ramach programu odbywa się za pomocą mediów elektronicznych. Uczestnicy wspólnie wymyślają, co będą robić. Materiały (np. filmy, gry, zdjęcia, rysunki itd.) zamieszczają na specjalnie stworzonej platformie o nazwie TwinSpace.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *