Małgorzata Leitner – Dobra uczennica, która została modelką

Zawód modelki tylko z pozoru jest łatwy. Wymaga wielkiej samodzielności, odwagi i dyscypliny. Trzeba całkowicie mu się poświęcić. To ciężka praca, brak snu, podróże i ciągły rozwój.

  • Małgorzata Leitner jest absolwentką Vienna School of Economics, skończyła studia doktoranckie z teorii systemów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. Reprezentuje na świecie takie nazwiska jak Kasia Struss, Karolina Pisarek, Ania Jagodzińska czy Joanna Krupa. Agencję modelek Avant Models założyła ponad 10 lat temu. Od tego czasu wystartowały z niej do międzynarodowej kariery muzy projektantów z takich domów mody jak choćby Dior, Dolce&Gabbana, Prada czy Gucci.

„Victor”: Praca modelki – czy to marzenie z dzieciństwa?
Małgorzata Leitner: Nie, w dzieciństwie trenowałam pływanie i marzyłam o tym, by zostać zawodowym pływakiem albo nurkiem.

Ze sportem zawodowym jednak nie połączyła Pani swojej kariery.
M.L.: Z kierunkiem studiów też nie.

Kim jest Pani z wykształcenia?
M.L.: Jestem finansistką, a dokładnie teoretykiem ekonomii.

Czyżby modeling był sposobem na dorabianie podczas studiów?
M.L.: Zostałam modelką zaraz po maturze. Wcześniej tata zabronił mi o tym myśleć. To były inne czasy, zawód modelki nie był tak popularny jak dzisiaj. Nie było internetu, trudno było nawet znaleźć kontakt do agencji modelek.

Z czasem to jednak modeling stał się Pani życiem. Trudno było zrezygnować z pracy w Banku Europejskim?
M.L.: Zrozumiałam, że moda, show-biznes i podróże są najbliższe mojemu sercu. Zanim się obejrzałam, byłam już poza bankiem. To była przemyślana i samodzielna decyzja. Tata długo nie mógł się z nią pogodzić…

Dziś jest Pani agentką modelek. Na czym polega ta praca?
M.L.: Przede wszystkim przynosi mi radość, codziennie z chęcią idę do pracy. Wiem, że wiele karier zależy ode mnie. Bardzo mnie to motywuje do działania i ciągłej kreatywności. Rozwiązuję wiele problemów. Jestem szefem 5-osobowego zespołu, musimy się mierzyć z wielkimi zleceniami, ale także ze zwykłymi ludzkimi słabościami – gdy na przykład któraś z modelek jest zmęczona i wydaje się jej, że nie ma już siły pracować lub gdy daty zleceń nakładają się na siebie.

Które umiejętności i cechy charakteru przydają się najbardziej w pracy modelki?
M.L.: Dyscyplina, pokora, stabilność psychiczna,  skupienie na celu i wytrwałość, umiejętność pracy w zespole oraz dobra organizacja czasu oraz gotowość do wysiłku psychicznego i fizycznego.

Jakich błędów powinna wystrzegać się kandydatka na modelkę?
M.L.: Należy odrzucić skrajne zachowania. Osoby zbyt ciche lub zbyt agresywne w swej śmiałości, które na dodatek zapominają powiedzieć „dzień dobry” lub pożegnać się, nie zapadną dobrze w pamięci rozmówcom. Najważniejsze w tej pracy to zdobyć sympatię klienta. Poza tym jest mnóstwo rzeczy, o których trzeba pamiętać, a wręcz nauczyć się, ćwiczyć, by zaistnieć w modelingu. Napisałam o tym w swojej książce.

Pani książka nie jest tylko dla osób, które myślą o modelingu…
M.L.: To praktyczny przewodnik po świecie modelingu dla dziewczyn i ich mam. Z konkretnymi wskazówkami, np.: dokąd się zgłosić; kiedy; co robić, kiedy dostaje się propozycję współpracy; gdzie szukać swojej szansy; jak dostrzec sygnał ostrzegawczy. Nie tylko jednak przyszłe top-modelki znajdą tu coś dla siebie. Książka skierowana jest bowiem do każdej ambitnej, młodej dziewczyny, która chce osiągnąć sukces w show-biznesie.

 

  • Nie uroda, nie wzrost, nie figura, a charakter decyduje o tym, że spośród miliona anonimowych piękności wybija się ta jedna – i zostaje top modelką…

 

 

Rozmawiał: Artur Maciak
Zdjęcia: Archiwum Avant Management


14928006708657030-jpg-gallery-big-iext49147145„VICTOR” POLECA!

Małgorzata Leitner – „Dobre uczennice zostają top modelkami”

„Do osiągnięcia sukcesu w modelingu nie wystarczy uroda. Liczą się zdobyte umiejętności. Jakie? Np. pozowanie, znajomość branżowego żargonu i języka angielskiego. Dbanie o dobry sen, umiejętne budowanie relacji i stała gotowość do wysiłku – fizycznego i psychicznego.”


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *