Dwunasta edycja CEMS CHANCE za nami!

Po raz kolejny młodzież z całej Polski miała okazję przeżyć niesamowite cztery dni w stolicy naszego kraju, pod czujnym okiem członków organizacji CEMS Club Warszawa ze Szkoły Głównej Handlowej. Dni 16-19 maja, bogate w nowe doświadczenia, wizyty wspaniałych osobistości i moc rozrywek, stały się dla uczestników niezapomnianą odskocznią od codzienności i na zawsze odcisną piętno w ich dorosłym życiu.

CEMS Chance to projekt absolutnie wyjątkowy, który skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest inicjatywą charytatywną, całkowicie bezpłatną dla uczestników, wybieranych z całego kraju drogą formularza internetowego. To cykl inspirujących warsztatów i spotkań ze sławnymi osobistościami, przedstawicielami świata biznesu i mediów, sportowcami i mówcami ma na celu ukazanie licznych możliwości wyboru i rozwoju ścieżki kariery zawodowej. Historie opowiadane przez prelegentów dają żywy dowód, że przy odrobinie determinacji, każdy z nas może stanąć na szczycie, a bariery, które zawsze napotkamy, można łatwo pokonać.


Wywiad z Oliwią Gibas, uczestniczką dwunastej edycji projektu CEMS Chance.

 

Witaj Oliwio, właśnie zakończyła się edycja CEMS Chance. Jakie masz przemyślenia, jako uczestniczka tej wspaniałej inicjatywy?

Jestem ogromnie szczęśliwa! Przede wszystkim wciąż czuję zaskoczenie, że udało mi się tutaj trafić, ale i wielką radość z przeżytych dni. Było to moje małe marzenie, cieszę się, że się spełniło!

My też się cieszymy! Powiedz mi, co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Bardzo podobały mi się wyjścia integracyjne, które zostały dla nas przygotowane. Mieliśmy okazję się poznać i nawiązać bliższe stosunki.

Jaką prelekcję najdłużej zapamiętasz?

Najbardziej inspirujący był dla mnie Pan Michał Zawadka. Pomógł mi docenić samą siebie i zrozumieć, że to JA jestem najważniejsza! Dzięki jego wizycie poczułam większą pewność siebie oraz chęć i swobodę do działania.

Czy nawiązałaś jakieś znajomości, które czujesz, że będziesz utrzymywać pomimo końca projektu?

Tak, na pewno jest kilka takich osób, m.in. Martyna, Klaudia, Piotrek i Karolina. Część z nich mieszka blisko mnie i myślę, że będziemy się często spotykać! Stworzyliśmy zgraną grupę, z którą smutno mi się rozstawać, dlatego liczę na wspólne odwiedziny!

Czy chciałabyś już teraz zmienić coś w swoim życiu?

Chciałabym być bardziej pewna siebie i wytrwalej dążyć do celów. Jeszcze nie mam określonej metody, ale w domu rozpiszę sobie plan na codzienne pokonywanie własnych słabości.

Co powiedziałabyś rówieśnikom, aby zachęcić ich do aplikowania na następną edycję projektu CEMS Chance?

Warto spełniać marzenia i motywować się, jeśli brakuje chęci do działania, a to właśnie daje udział w tym projekcie. Do tego poznaje się super osoby, z którymi spędza się czas w ciekawy sposób! Jestem naprawdę zachwycona, że mogłam tu być i polecam każdemu, aby spróbował swoich sił!


Tegoroczna, wiosenna edycja ponownie dostarczyła wiary w siłę charakteru młodych ludzi, w ich głęboko ukryte możliwości i wspaniałe talenty. Przygodę rozpoczęliśmy warsztatem z motywacji z panem Michałem Kinstlerem, trenerem mentalnym i uznanym członkiem świata biznesu. Spotkania z przedstawicielami firmy EY dały uczestnikom cenne umiejętności zarządzania czasem i autoprezentacji, pomogły również w zbadaniu swojego typu osobowości oraz metod jego kształtowania i wykorzystywania w kontekście wyborów zawodowych.

W kolejnych dniach mieliśmy okazję gościć znanego polskiego piłkarza ręcznego, reprezentanta kraju i uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Pana Artura Siódmiaka, który opowiedział w swojej drodze do kariery, pełnej pasji i zapału, ale również nieuniknionych przeszkód. Warsztaty organizowane przez Conquest przybliżyły uczestnikom sposób na założenie własnego biznesu oraz dbanie o jego promocje. Dowiedzieli się oni, na jakich aspektach trzeba się skupić oraz co należy przygotować, chcąc otworzyć swoją działalność. Pani Elżbieta Ułasiewicz w zabawny i skuteczny sposób przybliżyła nam tak ważne zasady „savoir vivre”.

Największe wrażanie zrobił na uczestnikach panel motywacyjny z charyzmatycznym Michałem Zawadką – trenerem wystąpień publicznych, komunikacji i sztuki słowa, Członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz autorem książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Hasłem „Chcę być kimś”, będącym jednocześnie nazwą Fundacji, wspierającej rozwój osobisty młodych ludzi, Pan Michał obudził w młodzieży chęć do działania, do doceniania siebie i innych i pozostawił ich pełnych emocji i pozytywnej energii. Każdy dostał również wyjątkową książkę „Chcę być kimś”, autorstwa Pana Zawadki, dzięki wsparciu ze strony Fundacji. CEMS Chance XII uświetniła także postać słynnego Piotra Cieszewskiego, zdobywcy szczytu Mount Everest, którego historia dała nadzieje na spełnianie marzeń i dążenia do osiągania celów, bo nie ma rzeczy niemożliwych!

CEMS Chance to jednak nie tylko szkolenia i warsztaty, to dni nawiązywania nowych znajomości i podróży w głąb samego siebie. Bogaty program rozrywki i atrakcji, ułożony dla uczestników projektu, dał im czas na lepsze poznanie rówieśników oraz na fantastyczną zabawę. Odwiedziliśmy inspirujące Muzeum Narodowe, słynne warszawskie ZOO, mieliśmy także okazję podziwiać panoramę miasta z samego dachu Pałacu Kultury! Wieczorami spędzaliśmy niezapomniane chwilę na kręglach, laserowym paintballu czy wspólnych tańcach. Także w hostelu nie brakowało wrażeń, a ulubionym punktem każdego wieczoru stała się popularna gra w mafię  Każda chwila projektu ociekała pozytywnymi emocjami, energią uczestników i organizatorów oraz chęciom na wykorzystanie każdej danej minuty! Bez wątpienia nawiązały się tutaj przyjaźnie na całe życie, czego najlepszym dowodem były łzy, obecne podczas rozstania.

CEMS Chance XII dał dowód na to, jak piękną jest inicjatywą, jak wiele wnosi do życia młodych ludzi, jak ogromną pasję i siłę wyzwala w ich sercach! Daje zapał do spełniania marzeń, do podążania własnymi ścieżkami, do nieustannej pracy nad samym sobą i swoimi słabościami. Pomaga odkryć mocne strony i pokazuje, że mimo licznych przeszkód na kruchej ścieżce życia, zawsze trzeba dążyć do postawionego celu, nie zrażać się, nie wątpić, ale DZIAŁAĆ! Każdy wyjątkowy uczestnik stał się częścią wyjątkowej grupy, która wie, że „Chce być kimś”! (Fundacja Chce być kimś: http://chcebyckims.org/.)!

 

Autor tekstu: Maria Salwińska 
Koordynator ds. Promocji i organizator projektu CEMS Chance


To również może Cię zainteresować:

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *