Listopad 27, 2014, 00:45:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: PRZYPOMINAMY ŻE NA FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN. PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z NIM

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Edu Kram - Sklep pełen edukacji
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dupa Henryka  (Przeczytany 7354 razy)
Kaź
Uzależniony

Karma 1

« Odpowiedz #15 : Grudzie 11, 2005, 21:20:46 »

O, wlasnie. Jurek, tyś Biblie czytał to znasz przypowieść o Dawidzie i Goliacie...

(chociaż w sumie do ciebie to moze nie przemawiac bo Dawid był Żydem)
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Kaź » Zapisane

S A N K T U A R I U M
M   A   R   Y   J   N   E
Anonymous
Zaangażowany
**

Karma 1

« Odpowiedz #16 : Grudzie 11, 2005, 21:25:18 »

Kopernik później został przeniesiony dyscyplinarnie z piekła do nieba. Pewnie dzisiejsi niektórzy grzesznicy też zostaną przeniesieni.
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Anonymous » Zapisane
śp. Jerzy Osika-Trzos
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #17 : Grudzie 11, 2005, 21:27:02 »

Cytat: "Czubek"
Wiesz, religia egipska miała więcej niż 2000 lat. Miała około 3500 lat... A jednak coś padło.

Nieustannie ewoluowała i najwyraźniej w złą stronę.

Jak właśnie owi państwo namawiający do całowania dupy Henryka. Całuj. Smacznego.
Dajesz się manipulować półgłówkom. To źle o tobie świadczy.

I nie jak ci państwo. W naszej kulturze większość ludzi wcale nie jest zmuszanych do nawrócenia na katolicyzm, ale odchodzi od niego. natomiast analogia mówi o ludziach, którzy głoszą naukę, tak jakby raczkowała. Taka sytuacja miejsce miała w czasach pierwszych chrześcijan - nie teraz. Teraz bardziej trwa zydowska moda na ateizm

Faktycznie trafniej odnosi się to do Świadków Jehowy.

O, wlasnie. Jurek, tyś Biblie czytał to znasz przypowieść o Dawidzie i Goliacie...

Kolos - miałem na myśli potężniejszy pod każdym względem. Nie tylko stażu, nie tylko rozległości, ale i mądrości, na którą jest skazany.

A Goliat był głupcem.

edycja: Czubek - ludzki umysł nie jest wszystkiego w stanie pojąć, nawet te renesansowych biskupó Rzymu
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez śp. Jerzy Osika-Trzos » Zapisane

śp. mgr inż. architekt Jerzy Osika-Trzos

prowincja jest piękna
Anonymous
Zaangażowany
**

Karma 1

« Odpowiedz #18 : Grudzie 11, 2005, 21:37:25 »

Ewoluowała. Chrześcijaństwo też ewoluuje. A to, że odchodzi od niego coraz więcej osób (jak od pogaństwa egipskiego, zwanego też ankhem) jest kolejnym dowodem, że ów kolos kuleje...

Nie daję się manipulować. Od chrześcijaństwa odszedłem dawno temu i powróciłem do wiary moich przodków. Jak dla mnie ona jest porządna, ale to kwestia subiektywna.

"Żydowska moda na ateizm"... Jej, kiedyś tu był temat o Żydach....

Potężniejszy pod każdym względem... Może i tak. Ale pamiętaj, że w kupie siła. Jeden szermierz, mimo iż szermierz natchniony nie uradzi mrowiu głupich, nieprzeszkolonych rekrutów z pikami. Pamiętaj.
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Anonymous » Zapisane
Seidh
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #19 : Grudzie 11, 2005, 22:20:20 »

Teraz bardziej trwa zydowska moda na ateizm

Dlaczego żydowska? Uzasadnij. To strasznie głupio obrażać kogoś bezpodstawnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzie 12, 2005, 09:37:58 wysłane przez Seidh » Zapisane
Piger
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #20 : Grudzie 11, 2005, 22:36:46 »

Cytat: "Jerzy Osika-Trzos"
Dajesz się manipulować półgłówkom. To źle o tobie świadczy.

kto daje sie manipulowac ten daje sie manipulowac...

A Goliat był głupcem.

skad wiesz? znasz go? czy po prostu byl glupcem, bo ztoczyl walke z Dawidem?
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Piger » Zapisane

"Są dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie jestem pewien"

A. Einstein
śp. Jerzy Osika-Trzos
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #21 : Grudzie 12, 2005, 07:29:18 »

Ewoluowała. Chrześcijaństwo też ewoluuje. A to, że odchodzi od niego coraz więcej osób (jak od pogaństwa egipskiego, zwanego też ankhem) jest kolejnym dowodem, że ów kolos kuleje...
]Co do reszty - nie mogę się doczepić :P]

Ale ludzie, którym zydostwo robi kiełbie we łbie, faktycznie odchodzą. Przestają się godzić, że Kościół nie uznaje kondomów, że nie popiera klonowania, że nie popiera pederastii. A teraz to symbol zacofania. Lol. A takie teksty tylko potęgują mętlik w głowach dzieci, które zdezorientowane, nie wiedzą co myśleć o tem. A do tego jeszcze bulwersują się, jak ktoś zwróci uwagę, że dają się manipulować. Tak, wzorcowe zachowanie.

Dlaczego żydowska? Uzasadnij. To strasznie głupio obrażać kogoś bezpodstawnie.
Naprawdę trzeba wskazywać palcami? A może ty Gazetę Wyborczą czytasz Adama Michnika?
Albo Fakty i mity?

skad wiesz? znasz go? czy po prostu byl glupcem, bo ztoczyl walke z Dawidem?

Przecież mędrzec nie podniósłby ręki na lud, za którym stał Bóg?
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez śp. Jerzy Osika-Trzos » Zapisane

śp. mgr inż. architekt Jerzy Osika-Trzos

prowincja jest piękna
Seidh
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #22 : Grudzie 12, 2005, 09:35:28 »

Naprawdę trzeba wskazywać palcami? A może ty Gazetę Wyborczą czytasz Adama Michnika?
Albo Fakty i mity?

Naprawdę trzeba. Nie jstem antysemitką, i jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak "żydowska moda na ateizm". Z tym, że taka moda istnieje mogę się zgodzić, ale czemu niby żydowska?

Przecież mędrzec nie podniósłby ręki na lud, za którym stał Bóg?

A  uważasz za głupców ludzi, którzy krytykują kościół katolicki? Wszystkich nie-chrześciajan?

I mógłbyś mi wyjaśnić czym dla Ciebie jest wspominane "żydostwo"?
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Seidh » Zapisane
Piger
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #23 : Grudzie 12, 2005, 15:39:17 »

Cytat: "Jerzy Osika-Trzos"
A do tego jeszcze bulwersują się, jak ktoś zwróci uwagę, że dają się manipulować. Tak, wzorcowe zachowanie.

nie, bulwersuja sie bo wkoncu moga obejrzec na wlasne oczy... to, ze Kosciol nami manipuluje, i "to co mowi kociol jest dobre a to co mowia ludzie jest be"... wiesz, cos jakby przelom ze sredniowiecza do odrodzenia...
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Piger » Zapisane

"Są dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie jestem pewien"

A. Einstein
qwertyqaz1
Nowy użytkownik
*

Karma 1

« Odpowiedz #24 : Grudzie 12, 2005, 16:45:10 »

Skoro wiara jest tak nieważna i nieprawdziwa to nei szkoda Ci Twojego czasu i intelektu na wyszydzenie jej? W tej historii nie ma nic zabawnego.
JEST ZA TOWIELE NIEPRAWDY:
np. Naukowcy nie zaprzeczają istnienia Boga
Im Einstein dłużej badał świat tym bardziej wierzył w Boga...
Jak powiedział Dostojewski: "Jeśli Boga nie ma wszystko wolno". Chcesz żyć w takim świecie? Ja nie.
Pozatym mi wiara jest potrzebna, bardzo. A to 2000... lat chrzescijanstwa, wielu swietych, tysiace cudow, Objawienia w Fatimie i to ze Jezus byl postacia historyczna na cos wskazuje. A religia egipska pozatym byla zupelnie inna od naszej. Wierze, ze Kosciol Katolicki przetrwa.
A klonowanie, rozwody, aborcja i tym podobne sprawy: jesli ktos uznaje, ze to dobre musi byc chyba conajmniej dziwny.
Co w tym dobrego? Tak rozumiem postepowy swiat ble ble ble. Ten swiat jest raczej zacofany niz postepowy.

Pewnie zarzucicie mi ortodoksyjnosc, ale gdyby nie tacy ludzie jak ja (nie mowie, ze jetsem wybitna, ale chodzi mi o ludzi zawsze wiernych swoim poigladom, wierze itp.) na tym swiecie nie dalo by sie zyc, bo kazdy by robil co chcial. Musza byc jakies zasady, normy moralne itp.
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez qwertyqaz1 » Zapisane

"Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez" /J. V. Cheney/
Seidh
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #25 : Grudzie 12, 2005, 17:06:44 »

Ten tekst jest o religii chrześcijańskiej, a właściwie o kościele. Nie można zakładać, że jeśli ktoś nie uznaje chrześcijaństwa, to od razu chce żyć w świecie, gdzie wszytsko wolno.
Kaź
Uzależniony

Karma 1

« Odpowiedz #26 : Grudzie 12, 2005, 17:12:53 »

Budda też był postacią historyczną, Mahomet również. Tak samo jak Mojżesz.

Tekst krytykuje rozumowanie Kościoła, a nie istnienie Boga! (sam chyba się nawracam).

A Kościół niszczył i niszczyć będzie- taka prawda.

btw. nie uważam, że aborcja, rozwody itp. sa dobre. uważam ze potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez Kaź » Zapisane

S A N K T U A R I U M
M   A   R   Y   J   N   E
qwertyqaz1
Nowy użytkownik
*

Karma 1

« Odpowiedz #27 : Grudzie 12, 2005, 17:31:33 »

@Seidh:
Kwestia religii jest kwestią wtórną, a chodiz o pytanie Bóg jest cyz Go nie ma?
@Maharoonz:
Tak wiem, ale Wy traktujecie Kościół WYŁĄCZNIE jako instytucję.
Niszczył, ale więcej budował.
btw. Co dobrego w aborcji/rozwodach? To choroba społeczna. Da się żyć bez tego. I to lepiej.
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez qwertyqaz1 » Zapisane

"Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez" /J. V. Cheney/
Seidh
Nowy użytkownik
*

Karma 0

« Odpowiedz #28 : Grudzie 12, 2005, 17:38:02 »

Rzeczywiście, rozwodów nie powinno być. Ale nie dlatego, że są zabronione, tylko dlatego, że ludzie, którzy zdecydowali się być razem naprawdę do siebie pasują. Tak byłoby idealnie. Ale tak niestety nie jest. I co, uważasz, że ludzi, którzy się nienawidzą należy zmuszać do wspólnego życia?

Tak samo z aborcją. Ona po prostu nie powinna być potrzebna. Więc nie powinno być min. gwałtów. Ale są. Twoim zdaniem powinno się zmuszać  kilkunastoletnie "matki" do rodzenia dzieci?
hrabia_Regis
Uzależniony

Karma 0

« Odpowiedz #29 : Grudzie 12, 2005, 17:56:02 »

Tak na wszelki wypadek przypomnę, że o aborcji dyskutujemy w innym temacie, a o rozwodach temat w każdej chwili można założyć. Więc gdyby ktoś chciał odpowiadać konkretnie na wypowiedź Seidh, to niech zrobi to w odpowiednim temacie i z cytatem, dobrze?
« Ostatnia zmiana: Stycze 01, 1970, 02:00:00 wysłane przez hrabia_Regis » Zapisane

Bardzo proszę o nieprzekręcanie mi nicka i nie zwracanie się do mnie po tytule.
Jakbym chciała, by ktoś do mnie mówił "hrabina", to bym się tak właśnie zarejestrowała.
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC