Tracisz przyjaciela? Działaj!

Rate this post

Masz wrażenie, że Twój przyjaciel ostatnio się od Ciebie oddalił? Nie chcesz go stracić? Nie musisz! Zacznij działać!

 

4 sposoby, jak nie stracić przyjaciela

1) Rozmawiaj. Jeśli czujesz, że coś się w Waszej znajomości zmieniło, nie spędzacie już razem tyle czasu co kiedyś, trudniej Wam się porozumieć – powiedz o swoich odczuciach.

2) Twórz sytuacje do wspólnych działań. Wiele przyjaźni umiera śmiercią naturalną, bo przyjaciół po prostu przestają łączyć zainteresowania. Jeśli zależy Ci na tej znajomości, zapiszcie się wspólnie na koło dziennikarskie, odbierajcie razem rodzeństwo ze świetlicy, wracajcie razem ze szkoły – jednym słowem, róbcie cokolwiek. Byle razem.

3) Zaprzyjaźnij się z nowymi przyjaciółmi Twojego przyjaciela. Jeśli Wasza przyjaźń rozpadła się z powodu pojawienia się w jego życiu innych ludzi – to będzie trudne zadanie. Ale warto je podjąć. Nie patrz na tych nowych ludzi jak na rywali. Do tej pory mieliście podobny gust. Jeśli on z jakichś powodów ich wybrał, to może nie są tacy źli? Daj im szansę.

4) Pogódź się z tym, co nieuchronne. Nie wszystkie przyjaźnie da się uratować. Ludzie w ciągu życia się zmieniają i zmieniają się też ich przyjaciela. Choć to niełatwe, pogódź się z tym, że Wasza przyjaźń się skończyła. Pamiętaj tylko, żeby świadomie pamiętać z niej tylko dobre momenty. Nie pielęgnuj w sobie żalu i urazy.

 

Więcej tekstów o sprawach nastolatków przeczytasz w każdym wydaniu dwutygodnika „Victor”! Zapraszamy!

  

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *