8 sposobów na udane święta

Rate this post

❶ Ciesz się tym czasem. Zamiast narzekać, że w sklepach od listopada pojawiają się plastikowe mikołaje, doceń to, że ktoś zadbał o przypomnienie o nadchodzących świętach. Zachwyć się zapachem świeżej sosny, uwiecznij telefonem rozświetlone mikołaje, poczuj smak gorącej herbaty z imbirem i plasterkiem pomarańczy. Ciesz się chwilą!
❷ Zrób coś dobrego. Stare powiedzenie, które mówi, że radość dzielona to radość podwójna, jest prawdziwe. Boże Narodzenie od zawsze kojarzy się z dobroczynnością, wolontariatem, pomaganiem, otwieraniem serca. Włącz się w to!
❸ Przestrzegaj rytuałów. One porządkują świat. Gdy zapytamy ludzi, dlaczego dzielą się opłatkiem, najczęściej odpowiadają: Bo tak było zawsze. Pozwól tej tradycji uporządkować i twoje życie. Pielęgnuj zwyczaje, które wpisują się w ogólne wartości humanistyczne. Mów tylko miłe słowa. Dbaj o innych. Odpoczywaj.
❹ Spędzaj czas z bliskimi. Jeśli chcesz naprawdę przeżyć – a nie przetrwać – Boże Narodzenie, na te trzy dni wyłącz komórkę i komputer. Idź z rodziną na spacer. Poproś babcię, żeby opowiedziała ci, jak w jej czasach spędzano święta. Zagraj z siostrą w grę, którą dostała od Świętego Mikołaja.
❺ Nie koncentruj się na rzeczach. Prezenty są ważne, wiadomo. Stanowią część świątecznej tradycji. Ale nie pozwól, by o wartości twoich świąt decydowało to, czy dostałeś drogi upominek. Jeśli skoncentrujesz się na obdarowywaniu innych (np. własnoręcznie zrobionymi gadżetami!), a nie liczeniu, co ty możesz dostać, masz szansę przeżyć w tym roku naprawdę piękne święta!
❻ Zadbaj o ład wokół siebie. Choć marudzenie na przymus przedświątecznego sprzątania należy już do klasycznego repertuaru narzekań – w tym roku postaraj się odnaleźć sens przygotowań. Powiedzenie mówi: „Porządek na biurku, porządek w głowie”. To dotyczy wszystkiego. W uporządkowanej atmosferze łatwiej się skoncentrować, łatwiej się uczyć – i łatwiej świętować!
❼ Udekoruj dom albo chociaż swój pokój. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś całe kieszonkowe wydał na szklane mikołaje i lampki w kształcie bombek. Ale gałązka pachnącego igliwia i kilka migoczących lampek na oknie potrafi sprawić, że nagle poczujesz magię świąt, choć wcale tego nie planowałeś!
❽ Zadbaj o to, co mówisz. Mów tylko miłe rzeczy, takie, które sam chciałbyś usłyszeć. Zamiast krzyknąć na siostrę, że nie włącza się w przygotowania, pokaż jej, jak mogłaby to zrobić. Ani się obejrzysz, a poczujesz wyjątkowość tego czasu. Dobro wraca.

W każdym „VICTORZE” przeczytasz o sprawach nastolatków!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *