Co zrobić z kozą?

 

Chyba wszyscy lubimy przygody, zwłaszcza te dobre. Gorzej, jeśli przytrafiają się złe. Bywają jednak w życiu momenty, kiedy trzeba zmierzyć się i z nimi. Ważne jest, by zrobić to mądrze. I żeby na każdej przygodzie uczyć się czegoś nowego.

Rita i Corn to rodzeństwo. Pomagają swoim rodzicom prowadzić rodzinny hotel w Port Paradise. Poznajemy ich gdy jadą ciężarówką ojca odebrać nowo przybyłych turystów i gdy tą ciężarówką potrącają kozę. Oczywiście – nieumyślnie. Sytuacja ta rodzi od razu mnóstwo komplikacji. Po pierwsze, ciężarówka wymaga naprawy. Po drugie – a może wręcz po pierwsze – trzeba pomóc kozie. Po trzecie – zegar tyka, a turyści czekają na transport. No i najważniejsze pytanie: jak zatuszować wypadek? Próbując wybrnąć z tarapatów Rita i Corn, będą prosić o pomoc lokalnego rzeźnika, właściciela lombardu, rastafariańskich bębniarzy, a nawet nieco podejrzanego uzdrowiciela.

Ciekawi Was, co stało się z kozą? Spędźcie z nami przyspieszone 24 godziny w Port Paradise na seansie filmu „Koza u nogi”, który pokażemy na tegorocznej edycji Kina w Trampkach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży. Odbędzie się on 7–17 czerwca w Warszawie.

Już 6. raz powołujemy festiwal do życia i mamy okazję Was na niego zaprosić. Kino w Trampkach to święto kina dziecięcego i młodzieżowego, w czasie którego zabieramy Was – młodych odbiorców – w podróż po nowych miejscach i kulturach. Możecie tu spotkać swoich rówieśników – takich jak Rita i Corn – i przekonać się, z jakimi mierzą się wyzwaniami. Uwierzcie, że nie raz i nie dwa będą to sprawy jeszcze bardziej skomplikowane niż uszkodzony samochód i poobijana koza.

Tworzymy przestrzeń wymiany doświadczeń z kolegami, a także rozmów z inspirującymi osobami ze świata filmowego. Festiwal jest często jedyną okazją, żeby obejrzeć filmy, których nie zobaczy się nigdzie indziej. Proponujemy najlepsze obrazy z najdalszych zakamarków. Niektóre z nich miały już swoje światowe premiery, inne wyświetlane są na naszym festiwalu po raz pierwszy. Wszystkie są mądre, oryginalne, zabawne i wzruszające, czasem nieco poplątane – dokładnie takie jak życie. Chcemy wspierać Was w uczeniu się mądrego oglądania i wyciągania indywidualnych wniosków, czasem na przekór wszystkiemu.

Nieprzerwanie od 2013 roku Festiwal tworzą eksperci, ale co ważniejsze – entuzjaści i pasjonaci kina. Jednak nie tylko to czyni imprezę tak wyjątkową. Robicie to Wy – Młodzież i Dzieci. Jesteście nie tylko naszymi specjalnymi gośćmi i honorowymi widzami, ale też współtwórcami imprezy. To właśnie Wy zasiadacie w jury festiwalu i oceniacie filmy. To Wy tworzycie Młodzieżową Grupę Programową i decydujecie o repertuarze obrazów konkursowych w każdej edycji festiwalu. To Wy prowadzicie Studio Festiwalowe.

Kino w Trampkach to również przestrzeń dla profesjonalistów, zajmujących się na co dzień rynkiem, coraz dynamiczniej rozwijającego się w Polsce, kina dziecięcego. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Cinemania. Projekt współfinansuje m. st. Warszawa i Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównymi partnerami są Kino Luna i Kinoteka.

Ruszamy już 7 czerwca. Do obaczenia w trampkach!

Slajd 1

Slajd 2