Forum Wyjazdów Językowych to jedynak taka okazja w Polsce do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami zagranicznych szkół językowych. To także szansa na rozmowę z ekspertami w zakresie organizacji wyjazdów językowych dla dzieci i młodzieży.

Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało 10 renomowanych szkół językowych: Bede’s Summer School, CES – Center of English Studies, EC , Enforex Spanish Language School, English Naturally, Emerald Cultural Institute, Liverpool School of English, Select English, Studio Cambridge oraz ALLS school.

W programie imprezy przewidziano wykład „Jak będzie zorganizowany pobyt na kursie językowym za granicą?” prowadzony przez przedstawiciela szkoły językowej za granicą. Swoimi doświadczeniami i wrażeniami podzielą się uczestnicy kursów językowych z poprzednich lat, podczas prezentacji „Wybieram zagraniczny kurs językowy – co jest istotne? „. Z kolei, wskazówek – jak należy przygotować się do wyjazdu – udzieli rezydent ATAS, który także opowie o swojej roli. Ponadto nie zabraknie pokazowej lekcji języka angielskiego poprowadzonej przez Alexa Howlett – wykwalifikowanego native speakera ze szkoły Select English.

Wstęp na wydarzenie jak co roku jest bezpłatny. Ponadto, dla wszystkich przybyłych gości czekają specjalne zniżki na wybrane kursy językowe za granicą. Uczestnicy będą mieli także okazję wziąć udział w konkursie, którego główną nagrodą jest tygodniowy wyjazd językowy do Londynu organizowany przez szkołę ALLS.

W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Cogito, English Matters oraz Perspektywy.

3 marca impreza odbędzie się w Hotelu Mercure w Gdańsku. Z kolei Forum Wyjazdów Językowych w Warszawie będzie miało miejsce w Hotelu Mercure przy ulicy Złotej 48/54. Obie lokalizacje znajdują się w samym centrum miasta, kilka minut pieszo od Dworca Głównego. W obu miastach impreza startuje od godziny 10:00.

Organizatorzy także pomyśleli o wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu osobiście. To specjalnie dla takich osób, będzie prowadzona transmisja online na żywo z Forum w Warszawie, dnia 4 marca.

Impreza organizowana jest przez Biuro Wyjazdów Językowych ATAS i ma na celu:

  • popularyzację wyjazdów na kursy językowe za granicą
  • ułatwienie kontaktu między przedstawicielami szkół językowych a przyszłymi kursantami
  • przekazanie praktycznej wiedzy o wyjazdach na kursy
  • pomoc w podjęciu właściwej decyzji przy wyborze kursu językowego dla dziecka.

Firma ATAS od 29 lat specjalizuje się w organizacji wyjazdów na kursy i obozy językowe za granicą dla dzieci i młodzieży. ATAS już wcześniej organizował podobne wydarzenie pod nazwą Targi Turystyki Językowej, gdzie zapraszał szkoły językowe do Polski. Forum Wyjazdów Językowych to nowa odsłona tradycyjnych spotkań, która stawia na bezpośredni kontakt, doradztwo i edukację.

Szczegóły programu na stronie wydarzenia: FORUM.ATAS.PL