Rate this post

Zapraszamy na 9. Warszawskie Targi Książki!

17-20 maja 2018 r., PGE Narodowy

Warszawskie Targi Książki to prawdziwe święto dla miłośników książek w każdym wieku. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu spotkać pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców z całego świata, wziąć udział w zajęciach i warsztatach oraz zobaczyć wiele ciekawych wystaw. To możliwość zdobycia autografów i kupienia książek w wyjątkowych cenach. Każdy kto kocha czytać, z pewnością znajdzie coś dla siebie!

I w tym roku na odwiedzających Targi będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. specjalna strefa dziecięca, w której spotkać będzie można znanych autorów, m.in.: Agnieszkę Frączek, Agnieszkę Stelmaszyk, Barbarę Gawryluk, Dorotę Kasjanowicz, Monikę Michaluk czy Cezarego Harasimowicza. W związku z obchodami 100-lecia niepodległości poznamy „alfabet niepodległości” i przyjrzymy się także naszej bliskiej ojczyźnie i zastanowimy się co to znaczy być współczesnym patriotą. Czy nasz dom to nasze miasto? Kraj? A może kosmos? Na te pytania także postaramy się odpowiedzieć w trakcie niezwykle inspirujących warsztatów plastycznych z najbardziej rozpoznawalnymi polskimi ilustratorami. Będzie też coś dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czym są „etnogadki” lub są ciekawi jak wygląda „Maszyna radości”. Atrakcji nie zabraknie!

A wszystkim nieco zagubionym wśród morza książek, jak zawsze pomocy udzieli Ostry Dyżur Literacki, który w tradycyjnej już medycznej scenerii po gruntownym badaniu pacjenta potrzebującego czytelniczego wsparcia, przepisze recepty na odpowiednie książki.

A tak wyglądały Targi w 2017 r.:

1017 twórców z Polski i zagranicy – pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, dziennikarzy i przedstawicieli świata kultury, 800 wystawców z 32 krajów, 75-tysięczna publiczność, 1 500 spotkań z autorami, debat i konferencji – to bilans 8. Warszawskich Targów Książki w 2017 roku.

Z oferty edukacyjnej 8. WTK skorzystało bezpłatnie ponad 300 przedszkoli i szkół. W ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) Warszawskie Targi Książki odwiedziło w grupach zorganizowanych blisko 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes