Rate this post

Kiedy wszystko zaczyna Cię irytować, masz ochotę krzyczeć lub kłócić się z byle powodu, to znak, że musisz odpocząć. Naucz się to robić skutecznie już teraz. Pomoże Ci to nie tylko przetrwać rok szkolny, lecz także lepiej gospodarować swoim czasem.

1. Wysypiaj się

Nie mów, że nie masz na to czasu. Każdy powinien się codziennie porządnie wyspać. Zdrowy, spokojny sen to podstawa udanego odpoczynku i siła napędowa na cały dzień.

2. Ułóż plan dnia

Planuj swoje zajęcia. Pamiętaj, że nie wszystko musisz zrobić od razu. Niektóre zadania możesz podzielić na części. Możesz przygotować grafik np. na cały tydzień.

3. Miej czas dla siebie

Nie wolno Ci o tym zapomnieć! Dobrze jest się doskonale uczyć, wywiązywać się ze wszystkich obowiązków i pomagać innym, ale nawet najwięksi tytani po długiej pracy muszą pomyśleć o sobie. Inaczej dopada ich kryzys.

4. Znajdź sobie hobby

I poświęcaj na nie codziennie trochę czasu. Bądź w tym konsekwentny.

5. Bądź offline

W czasie, który przeznaczasz dla siebie, wyłącz komórkę, komputer, telewizor… Postaraj się, aby nic Cię nie rozpraszało. Pamiętaj, że odpoczynek przed monitorem to żaden odpoczynek.

6. Pokochaj ciszę

Nawet największy muzyczny fan od czasu do czasu powinien wsłuchać się w… ciszę. Zwłaszcza gdy mieszka w dużym mieście lub jest świeżo po lekcjach w szkole.

7. Zmień otoczenie

Najlepiej wypoczywa się na łonie przyrody, dlatego zarezerwuj czas na wycieczki i spacery.

8. „Wyłączaj” głowę

Jeżeli jesteś typem pracoholika, musisz zapomnieć o tym, co masz jeszcze do zrobienia. Niech nie paraliżuje Cię żadna myśl o jakimś obowiązku.

9. Baw się

To nie żarty. Graj w gry planszowe, huśtaj się na huśtawce, powygłupiaj się na placu zabaw czy w skateparku.

10. Możesz się też położyć

Nie zawsze musisz odpoczywać aktywnie. Czasami można się przecież na chwilę położyć. Najlepiej – z nogami uniesionymi powyżej poziomu głowy.

te-metody-jeszcze-nigdy-nie-zawiodly

Autor: Olka Klaus
Zdjęcie użyte na mocy licencji Ingram Image

1 komentuj

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes