Lepiej być zdolnym czy pracowitym?

Rate this post

Każde dziecko rodzi się uzdolnione we wszystkich kierunkach. Możesz odnieść sukces, w czym chcesz.

 • DZIŚ NAUCZYCIELKA ODDAŁA PRACE Z MATEMATYKI…

  Była tylko jedna szóstka. Dostała ją Aśka. Aśka prawie zawsze dostaje szóstki. Marcin i Łukasz dostali marne trójeczki. Obaj patrzą na koleżankę, ale każdy z nich myśli coś zupełnie innego. Każdy ma jakiś pomysł i umie wytłumaczyć, dlaczego Aśka uczy się najlepiej z całej klasy.

Aśka jest bardzo zdolna. Urodziła się inteligentna, jest niezwykle utalentowana. Gdybym ja był taki zdolny jak ona, też bym miał takie dobre oceny. Jednak ja nie mam talentu do matmy. Mam to po tacie, że nigdy matma dobrze mi nie szła. Nie mogę od siebie wymagać, żebym miał szóstki z przedmiotu, do którego nie mam talentu. Nigdy nie będę dobry z tego przedmiotu. Nie warto nawet, żebym próbował, bo Aśce nigdy nie dorównam. Ona po prostu urodziła się mądrzejsza niż ja.

Marcin

Ciekawe, jak Aśka to robi, że tak wszystko dobrze rozumie. Umie rozwiązać nawet najtrudniejsze zadania. Nigdy nie boi się nowych tematów, a na dodatek wcale się nie przejmuje, gdy popełni błąd. Myślę, że siedzi codziennie nad lekcjami. Na pewno lubi się uczyć i sprawia jej to wielką przyjemność. Czytałem gdzieś, że każdy człowiek ma talenty we wszystkich kierunkach. Gdybym ja uczył się tyle co ona i tak się angażował, był pilny, nie gadał na lekcjach i nie zamykał zeszytu, gdy tylko coś wyda mi się trudne, to mógłbym być taki dobry jak ona. Muszę po prostu więcej i ciężej pracować, a też będę dobry z matmy.

Łukasz

 • ZAZNACZ ZDANIA, KTÓRE UWAŻASZ ZA PRAWDZIWE

  – Nie można STAĆ się mądrym – albo się jest zdolnym, albo nie.
  – Żeby mieć dobre oceny, trzeba mieć dobrego nauczyciela i być zdolnym.
  – Wiedza szkolna do niczego się człowiekowi nie przydaje.
  – Trzeba się uczyć przede wszystkim tego, co będzie na sprawdzianie.
  – Najbardziej wartościowi są ludzie ładni, bogaci i utalentowani.

  Wszystkie te zdania są fałszywe! Naprawdę! Przeczytaj je jeszcze raz. Nie ma w żadnym prawdy!

A TERAZ POMYŚL, ŻE ZJAWIA SIĘ WRÓŻKA…

To dobra wróżka, która chce ci dać dar. Masz do wyboru: otrzymujesz jeden talent lub stajesz się niewiarygodnie wytrwały i pracowity. Co wybierasz? Zastanów się najpierw, jakie konsekwencje będzie miała twoja decyzja. Czy sam talent wystarczy, żeby osiągnąć sukces? Każdy mądry człowiek powie ci, że nie. Talent to tylko 1% sukcesu. 99% to ciężka praca.

 

 

Tekst pochodzi z „Poradnika skutecznej nauki” wydanego przez Grupę COGITO
Zdjęcia użyto na mocy licencji Ingram Image

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *