Rate this post

Technologia przenika dziś do wszystkich dziedzin naszego życia, a dobrodziejstwa techniki wypełniają czas młodego człowieka. W warunkach szybko dokonujących się zmian w świecie, umiejętność programowania wydaje się być ponadczasowa. Umożliwia bowiem przejście z pozycji cyfrowego konsumenta, korzystającego z dobrodziejstwa nowych technologii, na pozycję cyfrowego twórcy, władającego tą technologią. Świat potrzebuje osób, które zamiast elektroniki i czarnej magii widzą w komputerach nieskończone możliwości tworzenia. Programowanie stymuluje naturalną ciekawość młodych ludzi, ponieważ skłania do zadawania fundamentalnych pytań: „co?”, „jak?”, „dlaczego?”, „a co, gdyby?”. Na szczęście powstały szkoły takie jak Giganci Programowania, których celem jest wychowanie znającego się na informatyce młodego człowieka, który bez kompleksów będzie mógł funkcjonować w dzisiejszym cyfrowym świecie.

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 

Obecnie w branży IT w Polsce brakuje ponad 50 tysięcy specjalistów. Sytuacja ta, mimo rosnących zarobków, ma się pogarszać. Według prognoz do 2020 roku na świecie będzie brakowało ponad miliona programistów. To praca szuka programisty, nie odwrotnie. Dodatkowo pensje wypłacane w branży IT kilkakrotnie przekraczają średnią krajową. Nic więc dziwnego, że kursy programowania są uważane dziś za jedną z najlepszych inwestycji w przyszłość młodego człowieka. Trafnie oddaje to hasło przewodnie Gigantów Programowania: „Zaprogramuj swoją przyszłość!”.

NIE TYLKO DLA UMYSŁÓW ŚCISŁYCH

Wbrew powszechnej opinii nie trzeba być wybitnym matematykiem, aby zostać programistą. Najważniejsze są przede wszystkim cechy takie jak: zdolność logicznego myślenia, umiejętność szacowania i kreatywność. Poza tym istnieją obszary IT, w których najważniejsza jest estetyka, np. przy tworzeniu frontendu stron i portali internetowych. Dodatkowo nauka programowania w młodym wieku pozwala rozwinąć cechy, które przydadzą się w każdej dziedzinie. „Zależy nam na tym, aby poprzez programowanie wykształcać u dzieci cenne w dorosłym życiu cechy, takie jak cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu oraz umiejętność logicznego, kreatywnego i krytycznego myślenia. To nasza misja, którą z pasją wypełniamy każdego dnia” – mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z założycieli szkoły Giganci Programowania. Programowanie pozwala wyzwalać naturalną keatywność i rozwijać skrzydła fantazji. Szkoły takie jak Giganci Programowania uczą, jak tworzyć i wdrażać w życie pomysły za pomocą kodu. Steve Jobs, założyciel Apple, kiedyś powiedział: „Każdy powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia”.

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY, JAK GO KODUJĄ

 

Początki programowania mogą wydawać się trudne, jednak gdy opanuje się podstawy, dalsze poszerzanie wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i tworzenie bardziej skomplikowanych programów i gier staje się dużo prostsze. Podobnie jak z nauką jazdy na rowerze,  naukę programowania warto rozpocząć jak najwcześniej. Jak pisze Seymour Papert, twórca języka programowania Logo: „Dzieci mogą mistrzowsko opanować stosowanie komputerów, a  […] uczenie się tego może zmienić sposób, w jaki uczą się one wszystkiego innego”. Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Programując własną aplikację bądź grę, młody człowiek staje się coraz bardziej świadomy własnych błędów oraz stosowanych strategii i wzorców działania przy rozwiązywaniu problemów. Bardzo ważne jest, aby w stawianiu pierwszych kroków w programowania pomagali doświadczeni trenerzy. Tak właśnie jest w szkole Gigantów Programowania, stworzonej przez programistów, gdzie nauczycielami są wyłącznie zawodowi programiści. Trenerzy ci wiedzą, na co najbardziej zwracać uwagę, w którą stronę kierować młody, chłonny umysł. Warto uczyć się od najlepszych!

maili-giganci

Zapisy oraz wszystkie informacje na temat kursów Gigantów Programowania znajdziecie na stronie

www.giganciprogramowania.edu.pl

Zapisy trwają do 25 września. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia na terenie: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Poznania i Wrocławia.

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes